Home > Filtrace > Candecol > Candecol - kolony

„Spolehlivá filtrace“ je komplexní značka společnosti HOBRA pod kterou jsou identifikovány všechny její výrobky a služby v oblasti filtrace kapalin. Jedná se v podstatě o marketingový projekt, který v sobě skrývá vše co HOBRA v té které oblasti vyrábí, nabízí a dodává.

Candecol - kolony
Oleje a bio-paliva Farmacie Chemie Potraviny Nealkoholické nápoje Alkoholické nápoje Pivo Víno

FILTRAČNÍ SESTAVY - Dle požadavků zákazníků nabízíme více či méně specifická řešení, jako jsou HOBRA filtrační kolony vyráběné z vysokojakostních nerez ocelí a nadstandardní kvalitou zpracování.

Je možné si vybrat provedení z chemicky odolné oceli AISI 316L, nebo potravinářské oceli AISI 304. Filtrační kolony lze sestavit z mnoha technologických jednotek.

Nejpoužívanější jsou sestavy z různě velkých svíčkových filtrů CanDecol, jejich kombinace s modulovými filtry ORBICOL, nebo i s deskovými filtry Hobracol. Volba jedno-, nebo dvoucestné varianty, popřípadě úprava předfiltrace je samozřejmostí. Dalšími volitelnými částmi kolon, které jsou však pro mikrofiltraci zcela zásadní a Hobrou doporučované, jsou integrovaná čerpadla s frekvenčním měničem a filtrace technologické vody. Frekvenční měniče zprostředkovávají komunikaci mezi čerpadlem a plnící linkou a optimalizují tak přívod filtrátu do plničů bez tlakových rázů. Ty jsou pro mikrofiltraci kritické. Dále zajišťují kontrolu suchoběhu, která v praxi ochrání čerpadlo při chodu na prázdno.

Filtrace technologické vody určené pro regeneraci membránových filtračních svíček je nutností a může být umístěna přímo na koloně, nebo se sanitační stanicí popřípadě na externí sanitační stanici, které Hobra také vyrábí a dodává.

Zákazníkům, kteří již vlastní starší filtrační zařízení nabízíme jejich úpravy, tak aby vyhovovala vzrůstajícím nárokům na kvalitu prováděných filtrací.

Aplikace:
Víno
Pivo
Alkoholické nápoje
Nealkoholické nápoje
Potraviny
Chemie
Farmacie
Oleje a bio-paliva

Chrakteristika - Candecol

Svíčková filtrační zařízení (housingy) CANDECOL jsou vyráběna z vysokojakostních ocelí a to chemicky odolných materiálu AISI 316L a nebo potravinářských AISI 304. Skládají se ze stojanu na třech nožkách, snímatelného krytu a upínacího segmentu.

Jsou vyráběna v několika základních velikostech s různými možnostmi doplňkové výbavy na vstupu i výstupu, ale i v různých sestavách na jednotné základně.

Výhodou těchto zařízení je uzavřená filtrace bez přístupu vzduchu, bez úkapů, jednoduché a rychlé nasazení svíček a jejich regenerovatelnost. Další výhodou je vertikální stavba zařízení, která neklade zvýšené nároky na objem vody při regeneraci a sterilizaci. Svíčková filtrační zařízení CANDECOL nacházejí uplatnění v nápojovém průmyslu, průmyslu farmaceutickém, chemickém a kosmetickém, ale i při biotechnologických aplikacích.

Dokumenty ke stažení:
CANDECOL - Svíčkový filtr (268.7KB, .PDF)

Kontaktní formulář
Sdílejte nás na: