Home > O společnosti

Společnost HOBRA-Školník je významný evropský výrobce řešení v oblastech filtrace a izolace. První izolační výrobky se značkou HOBRA spatřily světlo světa před 85-ti lety a problematikou filtrace se HOBRA zabývá již více než 65 let. Přesvědčte se o špičkové kvalitě izolačních a filtračních produktů vyvíjených a vyráběných za použití nejmodernějších technologií a přísných standardů kvality.

O společnosti

Broumovská firma HOBRA – Školník s.r.o. navazuje na výrobní tradici závodu od založení v roce 1930. Již od roku 1950 se řadí mezi tradiční výrobce filtračních desek a od roku 1965 rovněž mezi výrobce vysoce kvalitních izolačních materiálů.

Filtrační média, filtrační zařízení a technologie

V rámci uceleného programu pod označením „SPOLEHLIVÁ FILTRACE“ firma Hobra – Školník vyrábí a dodává filtrační zařízení jako deskový filtr, filtr pro použití filtračních modulů či filtračních svíček. K těmto zařízením potom vyrábí tradiční médium deskových filtrů, tedy hloubkové filtrační desky, které doplnily moduly a svíčky. V rámci projektu „SPOLEHLIVÁ FILTRACE“ je zároveň nabízeno poradenství a strukturované řešení filtračních požadavků od vstupní vody po konečné zpracování finálních produktů.

Žárovzdorné a izolační materiály

V oblasti izolačních materiálů se sortiment promyšleně snaží řešit komplexně izolační problematiku zákazníků v programu „TEPLO A ŽÁR POD KONTROLOU“, který řeší izolační problematiku v rozsahu teplot od 300°C do 1600°C. Vedle tradičních desek na bázi minerálních a hlinitokřemičitých keramických vláken, žárovzdorných papírů a tvarovek je firma schopna dodat i izolační rohože, šňůry, ale především ucelené komplexní řešení požadavků svých zákazníků v mnoha odvětvích jako strojírenství, elektroprůmyslu, hutnictví, cihlářství, sklárnách a v neposlední řadě při výrobě pecí a kotlů.

V současnosti se firma zařadila mezi kvalitní a tradiční dodavatele svých řešení v mezinárodním měřítku.Kontaktní formulář
Sdílejte nás na: